Товстенська територіальна громада

Містечко Товсте розташовано над р. Тупа і є центром ОТГ на сьогодні. Перша письмова згадка про населений пункт датована 1414 роком. Назва походить імовірно від прізвища феодала В’ячеслава Товстого. Цим прізвищем названо декілька населених пунктів Тернопільщини, які були у власності Товстого.
Товсте є давнім поселенням. Тут в 1995 році виявлені артефакти трипільського часу та ранньозалізної доби, черняхівської культури. Розкопки проводив Василь Олійник, очільник Південно-Тернопільської археологічної експедиції.
В середньовіччі Товсте належало Польщі. Батько Богдана Хмельницького – Михайло служив у червоногородського старости Яна Даниловича і мав у Товстому маєток. У часи національно-визвольної війни селяни із Товстого та навколишніх сіл захопили Червоногородський замок. Власне Товсте, як населений пункт входило до Червоногородського повіту. У кінці XIX століття в Товстому з’явилася залізниця. Деякий час тут проживав відомий єврейський цілитель – Баал Шем Тов. Власне євреїв у містечку було більше аніж українців чи поляків. Тепер про них нагадує єврейське кладовище котре ще збережене. У часи німецької окупації краю 1941-1944 рр. нацисти знищили тут багато євреїв про що свідчить пам’ятник на єврейському кладовищі.
З пам’яток які варті уваги в Товстому можна виділити: храм св. Архистратига Михайла зведеного за проектом Яна Зубжицького 1939 року, костел св. Анни – 1912 року. У 1992 році в Товстому був створений краєзнавчий музей, першим директором якого став Ярослав Павлик. Він у 1998 році видав працю – «Історія Товстого», де можна почерпнути історичні факти про це містечко. В музеї зберігаються експонати з археології, є артефакти що свідчать про діяльність залізничної станції. На стіні музею встановлено меморіальну дошку Ярославу Павлику – історику, краєзнавцю засновнику закладу.

Тур клуб Дністер розиток туризму в громадах

Україна подорожі та туризм Найцікавіші туристичні локації Тернопільщини були представлені на найбільшій міжнародній туристичній виставці України UITT-2021 . Разом з представниками туристичної галузі Тернопільщини,  Туристичне

Читати далі »

Україна подорожі та туризм

Найцікавіші туристичні локації Тернопільщини були представлені на найбільшій міжнародній туристичній виставці України UITT-2021 . Разом з представниками туристичної галузі Тернопільщини,  Туристичне бюро Кучеряві тури міста

Читати далі »