Товстенська територіальна громада

Містечко Товсте розташовано над р. Тупа і є центром ОТГ на сьогодні. Перша письмова згадка про населений пункт датована 1414 роком. Назва походить імовірно від прізвища феодала В’ячеслава Товстого. Цим прізвищем названо декілька населених пунктів Тернопільщини, які були у власності Товстого.
Товсте є давнім поселенням. Тут в 1995 році виявлені артефакти трипільського часу та ранньозалізної доби, черняхівської культури. Розкопки проводив Василь Олійник, очільник Південно-Тернопільської археологічної експедиції.
В середньовіччі Товсте належало Польщі. Батько Богдана Хмельницького – Михайло служив у червоногородського старости Яна Даниловича і мав у Товстому маєток. У часи національно-визвольної війни селяни із Товстого та навколишніх сіл захопили Червоногородський замок. Власне Товсте, як населений пункт входило до Червоногородського повіту. У кінці XIX століття в Товстому з’явилася залізниця. Деякий час тут проживав відомий єврейський цілитель – Баал Шем Тов. Власне євреїв у містечку було більше аніж українців чи поляків. Тепер про них нагадує єврейське кладовище котре ще збережене. У часи німецької окупації краю 1941-1944 рр. нацисти знищили тут багато євреїв про що свідчить пам’ятник на єврейському кладовищі.
З пам’яток які варті уваги в Товстому можна виділити: храм св. Архистратига Михайла зведеного за проектом Яна Зубжицького 1939 року, костел св. Анни – 1912 року. У 1992 році в Товстому був створений краєзнавчий музей, першим директором якого став Ярослав Павлик. Він у 1998 році видав працю – «Історія Товстого», де можна почерпнути історичні факти про це містечко. В музеї зберігаються експонати з археології, є артефакти що свідчать про діяльність залізничної станції. На стіні музею встановлено меморіальну дошку Ярославу Павлику – історику, краєзнавцю засновнику закладу.

Файно жити туристичний журнал

Вітчизняний туризм або час об’єднуватись! Саме за останні роки Тернопільщина взяла активно курс на розвиток туризму. Помітно почали формуватися тенденції туристичного брендингу обласного центру, територіальних

Читати далі »